تبلیغات
.: فرهنگ و آداب و رسوم سنندج :. - موتورهای جستجوی اینترنتی
امروز:

صفحه نخست

تماس با ما

لینك آر اس اس

آرشیو مطالب

ایمیل ما

گالری

ارسال مطلب
:: بناهای مذهبی سنندج
:: بناهای تاریخی سنندج
:: جاذبه های طبیعی سنندج
:: بازیهای محلی سنندج
:: هنرمندان کرد
:: صنایع دستی سنندج
:: مناطق دیدنی سنندج
:: مراسم سوگواری در سنندج
:: اعیاد در سنندج
:: فرهنگ سنندج

آرشیو پیوند ها ارسال پیوند
نظر شما درباره وبلاگ؟
آمار بازدید :
:: تعداد مطالب :
:: تعداد نویسندگان :
:: آخرین بروز رسانی :
:: بازدید امروز :
:: بازدید دیروز :
:: بازدید این ماه :
:: بازدید ماه قبل :
:: بازدید کل :
:: آخرین بازدید :
موتورهای جستجوی اینترنتی
مرتبط با :
رشد اینترنتشگفت آور شده است. با توجه به تحقیق میدانی در سال 1996 این رشد تصاعدی همچنان ادامه دارد. و تخمین زده شده كه شبكه از نظر اندازه و حجم هر 12 تا 15 ماه دو برابر می‌شود.
بطور تقریبی 100/000 وب‌گاه در اگوست 1995 وجود داشته و این تعداد در اگوست 1996 به 536/41 رسیده است. از آنجائی كه هر پایگاه می‌تواند بسیاری از صفحات وب را در خود داشته باشد این باعث می‌شود كه تعداد بیشتریاز صفحات وب بوجود آید. در حالیكه كیفیت بسیاری از صفحات ممكن است مورد سؤال باشد و نگهداری بسیاری از صفحات پراكنده است. اما صفحات معتبری هم وجود دارد كه اطلاعات با ارزشی در مورد بسیاری از موضوعات ارائه می‌دهد. آنچه استفاده‌كنندگان به آن نیاز دارند یك سیستم جداكننده است كه مو را از ماست بكشد. 


تلاشهای زیادی صورت گرفته كه این وظیفه را آسان كند:كتابداران و متخصصان موضوعی راهنماهای موضوعی را گردآوری كرده‌اند. «اخبار كتابخانه‌های تحقیقاتی و دانشكده‌ای» بطور دوره‌ای راهنماهای منابع اینترنتی را در موضوعات انتخابی منتشر می‌كند. علاوه بر آن فهرست نویسان Intercat را (كه یك فهرست آزمایشی برای اینترنت است) بوجود آورده اند.
كتابداران مرجع یك پایگاه وب را به نام Infofilter بوجود آورده‌اند كه مرور منابع اینترنتی را به اشتراك بگذارند و كتابداران رده‌بندی موضوعی را برای سازماندهی منابع اینترنت مورد آزمایش قرار داده‌اند. اما چیزی كه بیشترین توجه استفاده ‌كنندگان اینترنت را به خود معطوف داشته است، احتمالاً عنكبوتها و روباتهایی هستند كه خدمات جستجو را انتخاب می‌كنند.
برای بسیاری از جستجوگران اینترنت، این موتورها با راه دادن آنها به فضای اطلاعاتی عظیم كمك موقتی ارائه می‌دهند. كاربران اینترنت بزودی فهمیدند كه این موتورها كامل و مناسب نیستند زیرا آنها منطقه جغرافیایی خاصی را پوشش می‌دهند، بصورت متفاوت نمایه سازی می‌شوند و منابع را با واژه های كلیدی بازیابی می‌كنند. استفاده كنندگان هرگز نمی‌توانند اعتماد كنند كه یك جستجو جامع یا قطعی باشد. با وجود اینكه نتایج بازیابی ظاهرا بوسیله میزان ارتباط مرتب شده است و استفاده كنندگان مبارزه با ریزش كاذب مواد تكراری و نامربوط را ادامه می‌دهند. در كل پیشرفت خوبی در كمك به استفاده كنندگان برای جهت یابی در اینترنت بوجود آمده، اما این ابزارها آنقدر زیاد هستند كه انتخاب صحیح یكی از آنها كار سختی است.
علاوه بر آن انتخاب موتورهای جستجوی مناسب ممكن است برای استفاده‌كنندگان عمومی و نیز كتابداران، به علت رویه های پیچیده، مهمتر باشد. بعنوان مثال، اینفوسیك سرویس رایگان دارد، اما سرویسهای هزینه بر، یعنی متخصصان اینفوسیك، نمایه بزرگتر و قابلیتهای جستجوی قویتر ارائه می‌دهند.
وب كروكر یك درخواست حق عضویت دارد كه زمانی آن را تحمیل می‌كند. اگر این عمل در مقابل هزینه برای خدمات یك رویه شود، لازم خواهد بود برای استفاده كنندگان و بخصوص كتابداران كه بدانند كدامیك از موتورهای جستجو را باید به خدمت بگیرند.

موتور جستجوگر چیست و چرا اهمیت دارد؟
دنیای وب منبع عظیمی از اطلاعات است كه روزبه روز بر حجم آن افزوده می‌شود. در حال حاضر میلیاردها صفحه كه اطلاعات فراوانی از موضوعات مختلف را در بر دارند، بر روی سرورهای مختلف جا خوش كرده اند. این در حالیست که تولد سایتهای جدید و گسترش سایتهای موجود نیز به طور فزاینده ای به این حجم اطلاعات می افزاید.
جنبه مثبت وب این است که اطلاعات فراوانی را در موضوعاتی بسیار گسترده، ارایه می دهد اما جنبه منفی آن این است که اگر کاربری دنبال موضوعی خاص باشد، کدام صفحه را بخواند؟ از میان میلیونها صفحه موجود، کدام صفحه و یا صفحات نیاز او را برآورده می کند؟
نرخ رشد اطلاعات تا بدانجا است که امروزه مشکل دسترسی به اطلاعات جدی تر از نبود اطلاعات است. امروزه چالش عمده اکثر کاربران دستیابی به اطلاعات است. به عبارت دیگر اگر كاربری دنبال موضوعی خاص باشد، كدام صفحه را باید بخواند؟ از میان این تعداد عظیم صفحات موجود، كدام صفحه نیاز او را برآورده می كند؟
اگر سایتی باشد که به کاربران در یافتن اطلاعات کمک کند، قطعا مورد توجه خواهد بود. خوشبختانه چنین سایتی وجود دارد و ما آنرا با نام موتور جستجوگر می شناسیم.
موتور جستجوگر سایتی است كه برای كمك به كاربران در یافتن اطلاعات موجود در سایتهای دیگر طراحی شده است. موتور جستجوگر سایتی است كه با گرفتن عبارتی مختصر، كاربر را با لیستی از سایت ها روبرو می‌كند كه به موضوع مورد علاقه او مرتبط می‌باشند. بسیاری از آنها در ابتدا تنها پروژه های دانشگاهی بوده اند نظیر:
Google, Inktomi, Yahoo
آمارها نشان می دهند كه افراد بسیاری سفر در دنیای وب را با موتورهای جستجوگر آغاز می‌كنند و مراجعه به موتورهای جستجوگر چنان عادی شده است که جستجو کردن و کار با موتورهای جستجوگر، دومین فعالیت عمده کاربران در دنیای وب (بعد از ارسال و دریافت نامه های الکترونیکی)، محسوب می شود.
افرادی که دستی در تجارت الکترونیک دارند، اذعان می کنند که آوردن بیننده به سایت ضروری ترین شرط موفقیت برای سایتهای تجارت الکترونیک است. فرقی نمی کند که سایت چه کالا و خدماتی را ارایه می کند، هر سایت اگر خواهان کسب درآمد و محبوبیت است، باید بیننده داشته باشد.
تعداد بینندگان هر سایت، برگ برنده آن در دنیای وب است. سایتی که بیننده ندارد بدون شک مرگی آن لاین را تجربه می کند. مرگی که متاسفانه نمی توان کسی را هم به مراسم ختمش دعوت نمود!
هر چه بر محبوبیت وب افزوده می گردد، نیاز به بایگانی كردن اطلاعات آن نیز بیشتر می‌شود؛ موتور جستجوگر نیز در واقع این اطلاعات را بایگانی كرده، در زمان مورد نیاز و به سرعت در اختیار كاربران قرار می‌دهد.
بدون موتور جستجوگر، وب تنها به بخش كوچكی از موفقیت امروزین خود دست می‌یافت زیرا موتور جستجوگر، اینترنت را به رسانه‌ای قابل استفاده برای همه كرده است (از هیچ كس توقع نمی‌رود تعداد زیادی از آدرس های وب را به یاد داشته باشد).
آن چه كه موتورهای جستجوگر انجام می دهند- با درجات متفاوتی از موفقیت- فراهم كردن یك وسیله جستجوی ساده است. وقتی یك كاربر وب عبارتی را جستجو می‌كند، موتور جستجوگر لیستی از سایت‌ ها را ارائه می‌كند كه تعداد آنها از چند صد مورد تا چند میلیون متغیر می‌باشد 

برچسب ها : فایل پاور پوینت موتورهای جستجو,موتور جستجو,دانلود فایل پاور پوینت,فایل موتور جستجو,موتورهای جستجو,موتور جستجو اینترنت,

نوشته شده توسط آمانج عابدی در شنبه 28 اردیبهشت 1392

نظرات ()

:: موتورهای جستجوی اینترنتی
:: عمارت مشیر دیوان در سنندج
:: موزه ها و مراكز فرهنگی استان كردستان
:: عمارت ملالطف ا... شیخ الاسلام سنندجی(خانه سالار سعید(موزه)و عمارت حبیبی)
:: کلیسای سنندج
:: عمارت احمدزاده در سنندج
:: حمام شیشه در سنندج
:: بازیهای بومی محلی استان کردستان
:: حمام خان (ظهیری) سنندج
:: پل قشلاق سنندج
:: مسجد دو مناره ی سقز در سنندج
:: قلعه حسن آباد در سنندج
:: آیین های ماه محرم در سنندج
:: محرم
:: مسجد جامع سنندج

:: لیست کامل مطالب ارسالی
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

:: اردیبهشت 1392
:: آذر 1389

:: لیست کامل آرشیو ماهانه


عمارت جاذبه های تاریخی تاسوعا تاریخی جاذبه های طبیعی سنندج حمام سنندج عاشورا مسجد

صفحه نخست | ایمیل ما | لینك آر اس اس | آرشیو مطالب

Powered By Farhange-Irani Copyright © 2010 by http://farhange-irani.mihanblog.com
Design By : فرهنگ ایرانی